parallax_1_warstwa copy Created with Sketch.

Harmonogram

Harmonogram

Etapy

Kalendarium

Etapy / Kalendarium

  • nadsyłanie zgłoszeń
  • 31.05.2018
  • nadsyłanie zgłoszeń - 31.05.2018
  • ogłoszenie uczestników konkursu
  • 30.06.2018
  • ogłoszenie uczestników konkursu - 30.06.2018

10 września 2018, sala koncertowa Akademii Muzycznej

10.30-11.00 PYRĆ WOJCIECH (17)
11.00-11.30 RETTNER MATEUSZ (18)
12.00-12.30 SIKAŁA MIKOŁAJ (19)
12.30-13.00 SZAŁUCKA ANNA (20)
13.00-13.30 TOMASZEWSKI STANISŁAW (21)
15.00-15.30 WILGA ŁUKASZ (22)
15.30-16.00 ATYS SZYMON (1)
16.00-16.30 BIES TYMOTEUSZ (3)

11 września 2018, sala koncertowa Akademii Muzycznej

10.00-10.30 BRIGIDA VSEVOLOD (4)
10.30-11.00 BURY SABINA (5)
11.00-11.30 DZIEWIOR MICHAŁ (6)

11.45-12.15 GONIARSKI JULIUSZ (7)
12.15-12.45 KAŁDUŃSKI ADAM (9)

14.15-14.45 KIM SEUNG HUI (11)
14.45-15.15 KRZYŻOWSKI MATEUSZ (13)

  • I etap przesłuchań
  • 10-11 września 2018
  • I etap przesłuchań - 10-11 września 2018

12 września, sala koncertowa AM – fortepian II etap

10.00-11.00 PYRĆ Wojciech (17)
11.00-12.00 RETTNER Mateusz (18)

12.30-13.30 SIKAŁA Mikołaj (19)

14.45-15.45 SZAŁUCKA Anna (20)
15.45-16.45 WILGA Łukasz (22)

17.15-18.15 BIES Tymoteusz (3)

13 września, sala koncertowa AM – fortepian II etap

10.00-11.00 BRIGIDA Vsevolod (4)
11.00-12.00 DZIEWIOR Michał (6)

12.30-13.30 GONIARSKI Juliusz (7)

14.45-15.45 KAŁDUŃSKI Adam (9)
15.45-16.45 KIM Seung Hui (11)

17.15-18.15 KRZYŻOWSKI Mateusz (13)

  • II etap przesłuchań
  • 12-13 września 2018
  • II etap przesłuchań - 12-13 września 2018

16 września, sala koncertowa, NOSPR

12.00-12.30 SIKAŁA Mikołaj
- Maurice Ravel – Koncert fortepianowy G-dur

12.30-12.50 SZAŁUCKA Anna
- Siergiej Prokofiew – I Koncert fortepianowy Des-dur op. 10

13.10-13.40 BIES Tymoteusz
- Siergiej Rachmaninow – Rapsodie sur un thème de Paganini op. 43

18.00-18.35 KAŁDUŃSKI Adam
- Siergiej Rachmaninow – I Koncert fortepianowy fis-moll op. 1

18.35- 19.10 KIM Seung Hui
- Siergiej Rachmaninow – II Koncert fortepianowy c-moll op. 18

19.30-20.00 KRZYŻOWSKI Mateusz
- Karol Szymanowski – IV Symfonia (Symphonie concertante) na fortepian
i orkiestrę op. 60

  • finał
  • 16 września 2018
  • finał - 16 września 2018
  • nadsyłanie zgłoszeń
  • 31.05.2018
  • nadsyłanie zgłoszeń - 31.05.2018
  • ogłoszenie uczestników konkursu
  • 30.06.2018
  • ogłoszenie uczestników konkursu - 30.06.2018

10 września 2018, Aula im. B. Szabelskiego w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach

13.30-14.00 ZATSIKHA Vasyl (66)
14.00-14.30 ZIARKOWSKA Magdalena (67)
14.30-15.00 ARTEMENKOV Evgeny (24)
15.00-15.30 BABIJ Weronika (25)
15.30-16.00 CHU Pin-Jou (26)

16.15-16.45 DAVIS Miriam (27)
16.45-17.15 EGHOLM Anna (29)
17.15-17.45 FETTEN Francesca (30)

18.15-18.45 FRANKIEWICZ Nikola (31)
18.45-19.15 GIDASZEWSKA Marta (32)

11 września 2018, Aula im. B. Szabelskiego w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach

9.30-10.00 GRUDZIEŃ Justyna (33)
10.00-10.30 GRZESIAK Maksymilian (34)
10.30-11.00 HORVAT Maja (35)
11.00-11.30 JAROCKA Emilia (36)

11.45-12.15 KLUZA Judyta (38)
12.15-12.45 KOBAYASHI Kanon (39)
12.45-13.15 KOLIADA Natalia (40)

14.30-15.00 KULISIEWICZ Tomasz (41)
15.00-15.30 KWAŚNIKOWSKA Roksana (42)
15.30-16.00 LEVY Maya (43)
16.00-16.30 MARILLIER Léo (46)

16.45-17.15 MOKRENKO Anna (49)
17.15-17.45 MUTTERER Anna Dorothea (50)

12 września 2018, Aula im. B. Szabelskiego w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach

9.30-10.00 NOWOTCZYŃSKA Karolina (51)
10.00-10.30 OK Sunjae (52)
10.30-11.00 PAVLOVÁ Ludmila (53)
11.00-11.30 SAWICKA Agnieszka (54)

11.45-12.15 SKRUSZEWICZ Monika (55)
12.15-12.45 ŚLUBOWSKA Sulamita (59)
12.45-13.15 TIAN Yuan (60)

14.30-15.00 WASIUCIONEK Małgorzata (63)
15.00-15.30 WILGA Sławomira (64)
15.30-16.00 WÓJCIK Małgorzata (65)

  • I etap przesłuchań
  • 10-12 września 2018
  • I etap przesłuchań - 10-12 września 2018

13 września, Aula im. B. Szabelskiego Akademii Muzycznej w Katowicach

14.00-14.50 ZATSIKHA Vasyl (66)
14.50-15.40 EGHOLM Anna (29)
15.40-16.30 FRANKIEWICZ Nikola (31)

17.00-17.50 GIDASZEWSKA Marta (32)
17.50-18.40 GRUDZIEŃ Justyna (33)
18.40-19.30 HORVAT Maja (35)

14 września, Aula im. B. Szabelskiego Akademii Muzycznej w Katowicach

14.00-14.50 JAROCKA Emilia (36)
14.50-15.40 KWAŚNIKOWSKA Roksana (42)
15.40-16.30 LEVY Maya (43)

17.00-17.50 NOWOTCZYŃSKA Karolina (51)
17.50-18.40 ŚLUBOWSKA Sulamita (59)
18.40-19.30 WILGA Sławomira (64)

  • II etap przesłuchań
  • 13-14 września 2018
  • II etap przesłuchań - 13-14 września 2018

18 września | 18.00 - 22.00 | sala koncertowa NOSPR

18.00 - 18.40 GIDASZEWSKA Marta (32)
- Jean Sibelius – Koncert skrzypcowy d-moll op. 47

18.40 - 19.10 HORVAT Maja (35)
- Karol Szymanowski – I Koncert skrzypcowy op. 35

19.30 - 20.15 KWAŚNIKOWSKA Roksana (42)
- Dymitr Szostakowicz – I Koncert skrzypcowy a-moll op. 77

20.15 - 20.40 LEVY Maya (43)
- Karol Szymanowski – II Koncert skrzypcowy op. 61

21.00 - 21.35 ŚLUBOWSKA Sulamita (59)
- Sergiej Prokofiew ‒ II Koncert skrzypcowy g-moll op. 63

21.35 - 22.05 WILGA Sławomira (64)
- Karol Szymanowski - I Koncert skrzypcowy op.35

19 września | 18.00 - 22.00 | sala koncertowa NOSPR

18.00 - 18.30 GIDASZEWSKA Marta (32)
- Karol Szymanowski – I Koncert skrzypcowy op. 35

18.30 - 19.05 HORVAT Maja (35)
- Sergiej Prokofiew ‒ II Koncert skrzypcowy g-moll op. 63

19.25 - 19.55 KWAŚNIKOWSKA Roksana (42)
- Karol Szymanowski – I Koncert skrzypcowy op. 35

19.55 - 20.35 LEVY Maya (43)
- Jean Sibelius – Koncert skrzypcowy d-moll op. 47

20.55 - 21.25 ŚLUBOWSKA Sulamita (59)
- Karol Szymanowski – I Koncert skrzypcowy op. 35

21.25 - 22.00 WILGA Sławomira (64)
- Sergiej Prokofiew - II Koncert skrzypcowy g-moll op. 63

  • finał
  • 18-19 września 2018
  • finał - 18-19 września 2018
  • nadsyłanie zgłoszeń
  • 31.05.2018
  • nadsyłanie zgłoszeń - 31.05.2018
  • ogłoszenie uczestników konkursu
  • 30.06.2018
  • ogłoszenie uczestników konkursu - 30.06.2018

14 września 2018, sala koncertowa AM

10.30-10.45 PRÓSZYŃSKI Michał (82)
10.45-11.00 RABEK Weronika (83)
11.00-11.15 RASZYŃSKA Aleksandra (84)
11.15-11.30 SAAVEDRA Evelyn (86)
11.30-11.45 THUN Anna (87)

12.15-12.30 TRACZ Ewa (88)
12.30-12.45 TROJAK Paweł (89)
12.45-13.00 WARDENGA Roksana (90)
13.00-13.15 WONHYEOK Choi (91)
13.15-13.30 BORODZIUK Karolina (68)

15 września 2018, sala koncertowa AM

10.30-10.45 BUJAK Justyna (69)
10.45-11.00 ĆWIEK Katarzyna (70)
11.00-11.15 DUBITSKAYA Halina (71)
11.15-11.30 GAMROT-WRZOŁ Marta (73)
11.30-11.45 GROCHALA Agnieszka (74)

12.15-12.30 GRUSZKIEWICZ Tara (75)
12.30-12.45 HAJDUCZENIA Łukasz (76)
12.45-13.00 KIEREPKA Eliza (77)
13.00-13.15 LANGE Milena (78)

15.00-15.15 NOWAK Kamila (79)
15.15-15.30 OLSZYŃSKA Sylwia (80)

  • I etap przesłuchań
  • 14-15 września 2018
  • I etap przesłuchań - 14-15 września 2018

18 września | 10.30 - 13.40, 15.00 - 16.00 | sala koncertowa AM

10:30-10:50  RABEK Weronika
10:50-11:10  THUN Anna
11:10-11:30  TRACZ Ewa
11:30-11:50  TROJAK Paweł

12:20-12:40  WARDENGA Roksana
12:40-13:00  DUBITSKAYA Halina
13:00-13:20  GAMROT-WRZOŁ Marta
13:20-13:40  GROCHALA Agnieszka

15:00-15:20  HAJDUCZENIA Łukasz
15:20-15:40  NOWAK Kamila
15:40-16:00  OLSZYŃSKA Sylwia

  • II etap przesłuchań
  • 18 września 2018
  • II etap przesłuchań - 18 września 2018

20 września | 18.00 – 20.00 | NOSPR sala koncertowa

18.00-18.15 THUN Anna
Karol Szymanowski (instr. Grzegorz Fitelberg)
— Trzy fragmenty z poematów Jana Kasprowicza op. 5
nr 3 Moja pieśń wieczorna

Igor Strawiński
— The Rake’s Progress
As I was saying… (Baba-Turek – akt II)

18.15-18.30 TRACZ Ewa
Karol Szymanowski
— Król Roger op. 46
Uśnijcie krwawe sny króla Rogera…
(Roksana – akt II)

Giacomo Puccini
— Turandot
Tu, che di gel sei cinta… (Liù – akt I)

18.30-18.45 GROCHALA Agnieszka
Karol Szymanowski
— Pieśni muezina szalonego op. 42
nr 1 Allah, Allah Akbar, Allah!
nr 6 Odeszłaś w pustynię zachodnią

Richard Strauss
— Ariadne auf Naxos op. 60
Sein wir wieder gut (Der Komponist)

18.45-19.15 przerwa

19.15-19.30 HAJDUCZENIA Łukasz
Erich Wolfgang Korngold
— Die tote Stadt op. 12
Mein Sehnen, mein Wähnen… (Fritz – obraz II)

Karol Szymanowski (instr. Grzegorz Fitelberg)
— Trzy fragmenty z poematów Jana Kasprowicza op. 5
nr 3 Moja pieśń wieczorna

19.30-19.45 NOWAK Kamila
Karol Szymanowski
— Pieśni księżniczki z baśni op. 31
nr 1 Samotny księżyc

Leonard Bernstein
— Candide
Glitter and be gay… (Cunegonde – akt I)

19.45-20.00 OLSZYŃSKA Sylwia
Karol Szymanowski
— Król Roger op. 46
Uśnijcie krwawe sny króla Rogera… (Roksana – akt II)

Gian Carlo Menotti
— The Medium
Bravo! And after the theatre… (Monica – akt II)

  • finał
  • 20 września 2018
  • finał - 20 września 2018
  • nadsyłanie zgłoszeń
  • 31.05.2018
  • nadsyłanie zgłoszeń - 31.05.2018
  • ogłoszenie uczestników konkursu
  • 30.06.2018
  • ogłoszenie uczestników konkursu - 30.06.2018

13 września 2018, sala kameralna NOSPR

10.30-11.15 AL PARI QUARTET (93)
11.15-12.00 BAUM QUARTETT (94)

12.15-13.00 ELIOT QUARTETT (95)
13.00-13.45 FITZROY QUARTET (96)

15.15-16.00 MUSCADA STRING QUARTET (97)
16.00-16.45 NEW MUSIC QUARTET (98)

17.00-17.45 SELINI QUARTETT (99)

  • I etap przesłuchań
  • 13 września 2018
  • I etap przesłuchań - 13 września 2018

14 września, sala kameralna NOSPR:

10.30-11.30 BAUM QUARTETT (94)
11.30-12.30 ELIOT QUARTETT (95)

12.50-13.50 FITZROY QUARTET (96)

15.20-16.20 NEW MUSIC QUARTET (98)
16.20-17.20 SELINI QUARTETT (99)

  • II etap przesłuchań
  • 14 września 2018
  • II etap przesłuchań - 14 września 2018

15 września sala kameralna NOSPR – kwartet smyczkowy III etap / finał

18.00-18.50 BAUM QUARTETT (94)
19.00-19.50 ELIOT QUARTETT (95)

20.10-21.00 NEW MUSIC QUARTET (98)
21.00-21.50 SELINI QUARTETT (99)

  • finał
  • 15 września 2018
  • finał - 15 września 2018
  • nadsyłanie zgłoszeń
  • 16.08.2018
  • nadsyłanie zgłoszeń - 16.08.2018
  • obrady jury
  • 3 - 5 września 2018
  • obrady jury - 3 - 5 września 2018